Як поступити в ВНЗ Польщі

17.01.2019

 

Якщо ви вирішили остаточно вступати до польських університетів, то впершу чергу вам необхідно:

 • Вибрати навчальний заклад;
 • Ознайомитися детально зі вступними вимогами та критеріями;
 • Зібрати необхідні документи;
 • Оплатити реєстраційний внесок;
 • Пройти вступні кваліфікаційні екзамени (якщо передбачені навчальним закладом);
 • І встигнути зробити згідно вступних термінів.

Дізнайтесь вступні вимоги на вашій спеціальності:

 

1) ВСТУПНІ ВИМОГИ


Багато польских університетів практикують зарахування абітурієнтів (на платні програми) на основі середнього балу атестату, без проходження додаткових вступних іспитів. Але, основний критерій являється не змінним:

 • При вступі на польскомовні програми навчання абітурієнт мусить знати (підтвердити) польську мову на рівні не нижче – В1
 • При вступі на англомовні напрямки навчання абітурієнт мусить надати міжнародний сертифікат (IELTS, TOIEC, TELC, TOEFL), підтверджуючий знання англійської мови на рівні, нне нижче – В2, або пройти кваліфакаційну співбесіду (якщо вона передбачена університетом). Від подання сертифікату або проходження співбесіди можуть бути звільнені кандидати, які: закінчили школу, де навчання проходило виключно англійською мовою та студенти, що закінчили рівень бакалавра зі спеціальності “Англійська філологія”.

А що робити, якщо рівень знання мови не відповідає необхідному?

 1. Вибрати університет, який зарахує вас на навчання з мінімальним рівнем польської мови, під вимогою проходження обов’язкового курсу вивчення мови. В залежності від навчального закладу дані курси можуть бути безкоштовними або платними. (Нажаль для англомовних програм даний спосіб не підходить).
 2. Пройти літній місячний або двухмісячний  мовний курс, якщо абітурієнт володіє польською мовою на рівні не нижче – А2, або англійською мовою на рівні не нижче – В1. Бажано проходити курс при університеті в якому ви бажаєте навчатися.
 3. Пройти річний/семестральний курс вивчення польської/англійської мови, якщо абітурієнт взагалі не володіє мовою на якій бажає навчатися, або має рівень А1.

 

2) ОСНОВНІ ВИМОГИ ДЛЯ ВСТУПУ НА СТИПЕНДІАЛЬНО-ГРАНТОВІ ПРОГРАМИ


 1. Знання польскої/англійської мови, або мови навчання на рівні не нижче В2. Для англомовних напрямків рекомендуємо отримати міжнародний сертифікат, що підтверджує рівень знання англійської мови;
 2. Мати високий середній бал атестату (для рівня баклавра) або дилому (для рівня магістра);
 3. Пройти кваліфікаційну співбесіду або практичний екзаммен;
 4. На деяких програмах, додатково можуть вимагатися рекомендаційні листи отримані абітурієнтом під час навчання в школі або університеті.

 

3) ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ЗІБРАТИ ДЛЯ ВСТУПУ ДО ПОЛЬСКИХ УНІВЕРСИТЕТІВ?


Основні документи необхідні для вступу на рівень бакалавра:

 • Вступна анкета абітурієнта;
 • Закордонний паспорт;
 • Фото 3,5х4,5  – бажано не менше 4 шт.;
 • Апостильований атестат та додаток до атестату;
 • Переклад атестату, додатку до атестату та апостилю на польску мову (присяжним або нотаріальним перекладачем, в залежності від вимог університету. Для громадян країн СНД, та інших країн, окрім України, переклад мусить бути проведений виключно присяжним перекладачем);
 • Сертифікат, що підтверджує рівень знання польскої/англійської мови (згідно вимог);
 • Медична справка;
 • Підтвердження оплати одноразового реєстраційного внеску за розгляд університетом документів абітурієнта;
 • Підтвердження оплати за семестр/рік навчання (згідно регламенту навчального закладу, для платних навчальних програм);
 • Страховий поліс (подається після приїзду на навчання);
 • Копія візи (віза типу D. Подається по приїзду на навчання);
 • Свідоцтво, що атестат дає право вступати до вищих навчальних закладів країни абітурієнта так і в закордонні (не відноситься для громадян Ураїни);
 • Нострафікація атестату (Необхідно подати після першого семестру. Не відноситься для громадян Ураїни);

Для вступу на рівень магістра, додатково:

 • Апостильований диплом та додаток до диплому;
 • Переклад диплому, додатку до диплому та апостилю на польску мову (присяжним або нотаріальним перекладачем, в залежності від вимог університету. Для громадян країн СНД, та інших країн, окрім України, переклад мусить бути проведений виключно присяжним перекладачем);

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

 

 1. Що таке реєстраціний внесок? Це одноразова оплата за розгляд документів абітурієнта навчальним закладом. Без проведення даної оплати документи абітурієнта залишуться без розгляду. Вартість реєстраційного внеску залежить від навчального закладу та вибраної спеціальності і може складати від 75 PLN (18 €) до 1000 PLN (243 €). Інколи реєстраційний внесок може бути розділений університетом на 2 оплати: реєстраційну – оплачується перед подачею документів та вступну – оплачується після зарахування. 

 2. Де я можу дізнатися список вступних вимог та документів необхідних для зарахування? Дану інформацію ви можете отримати: переглянувши нашу освітню базу; звернувшись до нас за контактами; відвідавши сайт університету та задавши питання приймальній комісії. 

 3. Що таке присяжний переклад і де його можна зробити? Це переклад документів на польску мову виконаний присяжним перекладачем (перекладач, який внесений до реєстру Міністрества Юстиції Польщі). Даний переклад можна здійснити виключно на території Польщі.

 4. Який середній бал атестату/диплому необхідний для можливості вступу на платні програми навчання? Все залежить від вступних вимог навчального закладу та конкурсу, але бажано мати не нижче 7 баллів (по 12 бальній системі), або 3,5 по (5 бальній системі).

 5. Який середній бал атестату/диплому необхідний для можливості вступу на стипендіально-грантові програми навчання? Бажано мати не нижче 9,5 балів – по 12 бальній системі та не нижче 4 балів – по 5 бальній системі, а також максимально високі оцінки з головних предметів, пов’язаних з майбутньою спеціальністю. 

 6. Що таке апостиль? Спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток. Підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції.

 7.  Де можна отримати апостиль? В Міністерстві Освіти або Юстиції вашої країни.

 8. Що таке нострафікація? Процедура визнання іноземних документів про освіту, тобто згоду відповідних органів державної влади на наявність законної сили цих документів на території держави. Громадянам України та Білорусі, згідно міжнародних домовленостей між урядами, не потрібно проходити процедуру нострафікації.

 9.  Де її можна отримати і коли подати до університету? Згідно законодавста Польщі, студент мусить донести свідоцтво про нострафікацію атестату до кінця першого семестру навчання. Свідоцтво про нострафікацію видається відділом освіти міста проходження навчання (Kuratorium Oświaty).

 10.  Де я можу переглянути список стипендіально-грантових програм? На нашому сайті за посиланням