Вартість навчання, стипендії, гранти (Польша)

16.01.2019

Порівнянно з іншими Європейськими країнами, вартість навчання в польських університетах є дуже привабливою і починається:

 • від 800 € – навчання в приватних університетах (польськомовні напрямки);
 • від 1000 €  –  навчання в державних університетах (польськомовні напрямки);
 • від 1700 € – навчання на англомовних напрямках;
 • від 2500  – навчання на програмах подвійного диплому;
 • Безкошовно – власникам карти поляка. Вступ на основі загального конкурсу спільно з громадянами Польщі. Право безкоштовного навчання надається виключно в держаних університетах;
 • Безкоштовно – на основі стипендіально-грантових програм. 

Крім того, навчаючись на платній основі кожен студент має можливість отримати стипендії:

 • Стипендія ректора – за успіхи в навчанні (знижка на навчання від 40% до 100% від вартості навчання)
 • Стипендія декана  – за успіхи в навчанні (знижка на навчання від 20% до 50% від вартості навчання)
 • Скидки за активну участь в житті університету (знижка на навчання від 20% до 50% від вартості навчання).

Дізнайтесь вартість навчання на вашій спеціальності:

Типи можливих стипендій та рівень знижок залежить від навчального закладу. Найбільше стипендіальні програми для іноземних студентів практикують приватні університети. Найтяжче отримати стипендії в державних навчальних закладах.

СТИПЕНДІАЛЬНО-ГРАНТОВІ ПРОГРАМИ


Дані програми дають можливість іноземцям проходити навчання безкоштовно, але вступ відбувається виключно на конкурсній основі. Вступні критерії та вимоги кожен навчальний заклад має різні, але одним із головних критеріїв – це знання мови на якій буде проходити навчання, не нижче рівня В2.

Перелік університетів, які надають можливість вступу на стипендіально- грантові програми.


ВІДПОВІДІ НА НАЙЧАСТІШЕ ЗАДАНІ ПИТАННЯ

 

 1. Чи можливо оплачувати навчання помісячно? Нажаль ні. На даний момент часу іноземні студенти можуть проводити оплату (за навчання) не нижче семестральної вартості. 
 2. Коли я мушу провести оплату за навчання? Кожен університет має власний регламент проведення оплат. Але слід звернути увагу на те, що більшість приватних навчальних закладів вимагають проведення оплати (мінімум семестральної вартості навчання) під час вступного семестру, як один із вступних критеріїв (без виконання, якого абітурієнт не буде зарахований на навчання).
 3. Чи надає можливість карта поляка навчатись безкоштовно в приватних навчальних закладах? Ні. Власники карти поляка поступають до недержавних навчальних закладів на загальних системах, як всі абітурієнти.
 4. Як отримати стипендію (знижку на навчання) під час навчання? У більшості випадків для отримання стипендії за успіхи в навчанні (ректорська, деканська) необхідно мати семестральну оцінку не нижче 4,1 або 4,5  балів та приймати активну участь в житті університету. По закінченню семестру студент самостійно мусить подати заяву до деканату на отримання стипендії, обгрунтовуючи причини (чому він її заслуговує). Стипендії призначаються на семестр часу. 

ЦІКАВО ЗНАТИ